Szczęść Boże.

Serdecznie witamy na stronie Parafii p.w.
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
w Łomnicy

church

lubuskie

Ziemia Lubuska

30.09 - 01.10.2022

Dzień 1.

Wyjazd z Łomnicy o godzinie 07:00, przejazd do Nowej Soli.

Po przyjeździe, wizytę w mieście rozpoczniemy od spaceru po najważniejszych częściach miasta. Zobaczymy: Rynek z Ratuszem, Kościół św. Michała Archanioła, Plac Solny, Ville Fabrykanta oraz planty nadodrzańskie.

Następnie przejedziemy do Świebodzina - miasta słynącego z figury Chrystusa Króla, wzorowanej na Chrystusie Zbawicielu w Rio. Oprócz figury zobaczymy również fragmenty murów obronnych, zamek joannitów oraz nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej.

Na zakończenie dnia przejedziemy do Zielonej Góry, gdzie wraz z przewodnikiem zobaczymy najważniejsze zakątki miasta: Rynek z ratuszem, Wieżę Łazienną, Konkatedrę św. Jadwigi, Park Winny z Palmiarnią.

Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg (1)

Dzień 2.

Po porannej Mszy Św. w jednym z kościołów w Zielonej Górze oraz śniadaniu przejedziemy do Ochli - w której znajduje się Muzeum Etnograficzne - skansen, z pięknymi zabytkami dawnych zabudowań wiejskich.

Następnie udamy się do jednego z piękniejszych miast na Ziemi Lubuskiej – Lubska znanego z późnogotyckiego zamku, pięknego ratusza, a także gotyckiego Kościoła Wniebowzięcia NPM.

Po zwiedzaniu miasta przejedziemy do Żar, gdzie w trakcie spaceru po mieście odwiedzimy: Ratusz, zamek, Kościół Garnizonowy, Kościół Farny oraz Bramę Błękitną oraz Żagania – gdzie odwiedzimy Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wraz z zespołem poaugustiańskim, Pałac Książęcy, Rynek, Pomnik Keplera, pozostałości Kościoła poewangelickiego.

Obiad w jednej z restauracji.

Powrót do Łomnicy w godzinach wieczornych.

CENA: 380 zł/os

dopłata do pok. 1 os. – 40 zł

CENA ZAWIERA:

• przejazd autokarem LUX, opłaty parkingowe i drogowe
  • 1 nocleg w hotelu w okolicy Zielonej Góry
  • 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad w drodze powrotnej
  • opieka przewodnika – pilota
  • ubezpieczenie NNW ( TU Signal Iduna)
  • składka TFG i TFP

KOSZTY DODATKOWE:

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, system audio – guide – ok. 50 zł/os

scroll back to top
Polish English German

6 Lipca 2022
wspomnienie bł. Marii Teresy
Ledóchowskiej
Agrypina, Chociebor, Dominik, Dominika,
Goar, Gotard, Lucja, Łucja, Niegosław

Do końca roku zostało 179 dni.