Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,I Komunia 2014-m

bo Ty mnie kochasz najgoręcej,

Ty mi się dzisiaj oddałeś cały,

w tej przenajświętszej Hostii białej.

11 maja  w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 10.30, grupa 13 dzieci  po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Mariusz Witczak powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Dzieci pomodliły się przed grobami byłych księży proboszczów naszej parafii i procesyjnie weszły do świątyni. Rozpoczynając Mszę św., ksiądz proboszcz przedstawił wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu Eucharystii. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały pani katechetce Jolancie Peciak oraz księdzu proboszczowi za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

O godzinie 16:00 dzieci spotkały się w kościele na nabożeństwie majowym, podczas którego otrzymały pamiątkowe obrazki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wielkim zwieńczeniem tego wydarzenia będzie pielgrzymka do Krzeszowa. Tam 17 czerwca  przed  obliczem Matki Bożej Wambierzyckiej dzieci i rodzice podziękują za dar Eucharystii i będą prosić o dalsze łaski dla rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.

spowiedz