Filtr
 •     Drodzy Parafianie,

   

  Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Liturgie Wielkiego Tygodnia będą w świątyni odprawiane, ale przy ograniczonej liczbie wiernych. W liturgiach nie może uczestniczyć więcej niż 15 osób, proszę zatem, nie przychodźcie do kościoła. Uczestniczyć bezpośrednio będą tylko ci, którzy przygotowują czynności liturgiczne i zamawiający intencje mszalne. Zakaz uczestniczenia w liturgiach więcej niż 15 osób obowiązuje do 9.04.

  Owszem, mamy przy świątyni zadbany plac, ławki, nagłośnienie, ale i tu obecność Wasza nie może być zbyt liczna, bo musimy zachowywać stosowny dystans. To bardzo ważne, bowiem w Łomnicy niemało jest przypadków zakażeń, oraz osób, rodzin, objętych kwarantanną.

  Proszę Was zatem, Siostry i Bracia, zastanówcie się, czy prawdziwie z pokojem w sercach będziecie mogli przyjść do kościoła? Chcę prosić, byście z pokorą , z troską o innych, u których nasze większe zgromadzenia modlitewne wzbudzają lęk o możliwość rozprzestrzenienia się wirusa, podejmowali decyzję o przyjściu do świątyni .

  Wybaczcie mi tę prośbę, ale tylko z troski i niepokoju o Was pochodzi. Informacje dotyczące liturgii Wielkiego Tygodnia, poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny, znajdują się w ogłoszeniach parafialnych.

   

                                         Wasz Proboszcz

  ks. Mariusz Witczak

Polish English German

Dzisiaj jest: Sobota
3 Grudnia 2022
św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Imieniny obchodzą
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz,
Unimir

Do końca roku zostało 29 dni.