Galeria zdjęć

12 maja w naszej parafii uczniowie z klas drugich przystąpili po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci przygotowywały się do uroczystości w szkole oraz w parafii, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych momentów w życiu chrześcijanina. Do Pierwszej Komunii Św. przystąpiło 19 dzieci.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:15 przejściem do grobów byłych księży proboszczów naszej parafii, krótką modlitwą nad ich grobami oraz zapaleniem znicza. Następnie przeszły przed główne wejście kościoła i otrzymały błogosławieństwo od rodziców i rodziców chrzestnych. O godz. 10:30 wraz z asystą do dzieci przybył ksiądz proboszcz Mariusz Witczak i po powitaniu zgromadzonych na placu przed kościołem wprowadził procesyjnie dzieci do kościoła. Rozpoczynając Mszę Święta przedstawił wszystkie dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej. Msza przebiegała bardzo uroczyście przy akompaniamencie organisty pana Ryszarda Krupy oraz scholii ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy. Na zakończenie Eucharystii dzieci wierszami ikwiatami podziękowały za przygotowanie ich do sakramentu Eucharystii.

O godzinie 15:30 dzieci pierwszo komunijne wraz z rodzicami spotkały się w kościele na nabożeństwie majowym, po którym otrzymały pamiątkowe obrazki.

Dzieciom życzymy obfitych łask Bożych, błogosławieństwa oraz wytrwałości w podążaniu śladami Pana.