odpust parafialny

Corocznie 8 grudnia Kościół Święty obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
W tym roku przypadła 160 rocznica ogłoszenia dogmatu wiary o Niepokalanym Poczęciu NMP, którego to ogłoszenia dokonał papież bł. Pius IX w dniu 8 grudnia 1854 roku.
Niepokalana Najświętsza Maryja Panna jest Patronką naszej parafii, a zatem był to dla nas dzień uroczystości odpustowej.

W niedzielę 7 grudnia o godz. 12:00, w przeddzień święta, uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Zenon Stoń, proboszsz parafii w Karpaczu. Wygłosił On okolicznościowe słowo Boże. We Mszy Świętej uczestniczyli również księża z okolicznych parafii naszego dekanatu i nie tylko. Oprawę muzyczną zapewnił organista z Karpacza Górnego Pan Ryszard  Krupa oraz niezawodna schola naszej parafii Gaudete.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystości, a parafianom i przybyłym gościom za obecność.