Wizytacja Biskupa legnickiego 52

24 września 2023 r. naszą parafię odwiedził biskup pomocniczy diecezji legnickiej

ksiądz biskup Piotr Wawrzynek.

Była to wizyta kanoniczna.

Przed mszą niedzielną o godz. 10:30 ksiądz proboszcz przedstawił sprawozdanie na temat parafii. Rozpoczął od rysu historycznego, a następnie opisał naszą teraźniejszość.

Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup, a koncelebransami byli ksiądz dziekan Paweł Oskwarek oraz ksiądz Mariusz Witczak.

Podczas homilii ksiądz biskup zwrócił się do nas ze słowami, abyśmy nie pozostawali bierni wobec wzywania Chrystusa.

Po mszy świętej, ksiądz biskup spotkał się z przedstawicielami ministrantów, rady parafialnej, domowego kościoła, grupy biblijno- liturgicznej, Caritas oraz żywego różańca.

Zapraszam do fotorelacji.

Wizytacja Biskupa legnickiego 62