jp2WŁOCHY

 

Kanonizacja bł. Jana Pawła II

 

27 kwietnia 2014

 

oraz pielgrzymka po Umbrii we Włoszech

 

Ossiach - Spoleto - Perugia - Gubbio - Citta di Castello Bolsena - Orvieto - Foligno - Spello - Terni - LeonessaCascia - Norcia - Asyż   oraz RZYM I WATYKAN

 

Wyjazd 9 dniowy

 

 

Termin:  23.04.2014 – 1.05.2014

 

Program:

23.04.2014 - 1 dzień/środa   ( trasa ok. 750 km )

Wyjazd ze Szklarskiej Poręby ok. godz.5:00. Przejazd przez Niemcy do Austrii. W godzinach wieczornych przejedziemy do miejscowości Ossiach w Austrii. Po zakwaterowaniu w Gasthof Post i obiadokolacji, możliwy spacer do dawnego opactwa benedyktyńskiego, gdzie znajduje się domniemany grób króla polskiego. Odpoczynek nad jeziorem. Nocleg (1) w hotelu.

 

24.04.2014 - 2 dzień/czwartek    ( trasa ok. 690 )

Po śniadaniu przejedziemy do Włoch do Spoleto – historycznego miasta w samym sercu Umbrii. Zakwaterujemy się w hotelu Clarici. Po odpoczynku i obiadokolacji, pójdziemy na pierwszy spacer po Spoleto, by obejrzeć część miasta położoną najbliżej hotelu, nocleg (2)

 

25.04.2014 - 3 dzień/piątek  ( trasa ok. 310 km )

Po śniadaniu przejedziemy do centrum Peruggi – stolicy Umbrii, obejrzymy katedrę San Lorenzo, zabytkowe średniowieczne kościoły San Pietro i San Domenico, w którym znajduje się grobowiec papieża Benedykta XI, Palazzo dei Priori, fontannę Maggiore oraz cytadelę Rocca Paolina. Następnie udamy się do  Gubbio - miasta związanego ze Św. Franciszkiem, obejrzymy przepiękną Starówkę. W mieście Gubbio od 2000 roku nakręcane są  odcinki serialu Don Mateo – pierwowzoru polskiego serialu Ojciec Mateusz. Udamy się do Citta di Castello – obejrzymy katedrę Św. Florido i Emanzio wraz z Muzeum Katedralnym zawierającym tzw.  skarb z Canoscio. Wrócimy do Spoleto. Po krótkim odpoczynku pójdziemy na kolejny spacer po mieście, obejrzymy najważniejszy zabytek sakralny – katedrę w Spoleto pełną wspaniałych fresków. Na obiadokolację i nocleg (3) wrócimy do tego samego hotelu.

 

26.04.2014 - 4 dzień/sobota   ( trasa ok. 250 km )

Po śniadaniu przejedziemy do Bolseny leżącej nad jeziorem Bolsena, gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny związany z wydarzeniami w Orvieto, odpoczniemy nad jeziorem i udamy się do Orvieto, gdzie Papież Urban IV pokazał wiernym Hostię  poza murami kościoła i zapoczątkował procesję ku czci Ciała i Krwi Chrystusa ustanawiając święto Bożego Ciała. Przejedziemy również do Foligno – obejrzymy ciekawe  średniowieczne miasteczko z katedrą San Feliciano czy najstarszym w mieście kościołem z XI w.  Santa Maria infra Portas, potem udamy się do Spello - średniowiecznego miasteczka, w którym obejrzymy piękną starówkę, pozostałości po rzymskiej architekturze oraz średniowieczne zabytki sakralne – exkatedrę Santa Maria Maggiore czy Palazzo Communale. Na obiadokolację i nocleg wrócimy do hotelu w Spoleto (4)

 

27.04.2014 - 5 dzień/niedziela   ( trasa ok. 280 km )

Z hotelu wyjedziemy bardzo wcześnie, za śniadanie dostaniemy prowiant. Udamy się do Watykanu na uroczystości związane z kanonizacją Papieża Jana Pawła II. Po uroczystościach wrócimy do Spoleto.

W miarę czasu i sił udamy się na kolejny spacer po Spoleto, by podziwiać fortecę górującą nad miastem czy inne zabytki sakralne jak kościół San Salvatore, czy romański kościół San Giorgio Maggiore. Obiadokolacja i nocleg (5) w Spoleto

 

 

28.04.2014 - 6 dzień/poniedziałek    ( trasa ok. 170 km )

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie od Terni - miasta św. Walentego- biskupa i męczennika, obejrzymy Starówkę, katedrę Santa Maria Assunta, Palazzo Spada – obecnie Ratusz miejski, następnie przejedziemy do Leonessy, średniowiecznego miasteczka kilkakrotnie zniszczonego przez trzęsienia ziemi, obejrzymy Starówkę ze średniowiecznym rynkiem oraz kościołem San Pietro, San Francesco oraz San Giuseppe de Leonessa. Następnie udamy się do Sanktuarium św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych w Casci, weźmiemy udział we Mszy Św., zwiedzimy Sanktuarium i przejedziemy do Norcii - miasta związanego ze Św. Benedyktem – założycielem opactwa benedyktynów  na Monte Cassino. Na obiadokolację i nocleg (6) wrócimy do hotelu w Spoleto

 

29.04.2014 - 7 dzień/wtorek    ( trasa ok. 280 km )

Po śniadaniu przejedziemy do Rzymu, obejrzymy bazyliki patriarchalne: Św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Św. Pawła za Murami, obejrzymy Rzym Starożytny: Forum Romanum,  Kolosseum, weźmiemy udział we Mszy Św. w kościele polskim p.w. Św. Stanisława. Po południu będziemy spacerować po Rzymie Barokowym, obejrzymy fontanny i place tak charakterystyczne dla Rzymu: Fontana di Trevi, czy Schody Hiszpańskie.  Na i obiadokolację wrócimy do hotelu (7) w Spoleto.

 

30.04.2014 - 8 dzień/ środa    ( trasa ok. 55 km + 1350 km )

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Asyżu, gdzie zwiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej wraz z kaplicą Porcjunkuli, przejedziemy komunikacją miejską do Asyżu Górnego ( w tym czasie autokar będzie miał  9 godzinna przerwę ). W Asyżu Górnym  weźmiemy udział we Mszy Św. w Bazylice Św. Franciszka, po zwiedzeniu Bazyliki przejdziemy do Bazyliki Św. Klary. Będziemy mieć też  sporo czasu wolnego. Po zwiedzaniu wyjedziemy w drogę powrotną do kraju. Nocą przejedziemy przez północne Włochy oraz Austrię i Niemcy.

 

1.05.2014 - 9 dzień/czwartek

Do Szklarskiej Poręby dotrzemy w godzinach południowych

 

Cena:  2120 zł

Cena zawiera:

  • transport autokarem Lux ( PKS Jelenia Góra )
  • opłaty drogowe i parkingi
  • 1 nocleg w Gasthof Post w Ossiach w Austrii– pokoje 2-3 os. z łaz.
  • 6 noclegów w Hotelu Clarici*** w Spoleto we Włoszech w Umbrii- pokoje 2-3 osobowe z łaz.
  • 7 śniadań i 7 obiadokolacji wg programu
  • opieka pilota – przewodnika podczas podróży
  • ubezpieczenie KL + NNW ( TU Signal Iduna )

 

     Uwaga !

Cena nie zawiera opłat związanych z realizacją programu: biletów wstępu, biletów komunikacji miejskiej, opłaty za przewodników lokalnych, opłaty w kościołach, sanktuariach, wynajmu zestawu słuchawek tour–guide na czas trwania wyjazdu. Na te wydatki należy przygotować ok. 55 Euro

 

 

      W każdym dniu przewidziane jest uczestnictwo we Mszy Świętej.

 

      Z uwagi na uroczystości związane z kanonizacją i i wzmożonym ruchem pielgrzymów w tym czasie, mogą nastąpić utrudnienia w poruszaniu się po niektórych miejscach oraz zwiedzanie niektórych obiektów może być utrudnione. W zawiązku z tym kolejność zwiedzania w poszczególne dni może ulec zmianie.

 

      Napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie.

Organizator: Biuro Podróży As-tur4 Jelenia Góra Plac Niepodległości 6 tel. 75 75588 45, 75 7675136

 

scroll back to top
Polish English German

spowiedz


Dzisiaj jest: Sobota
15 Sierpień 2020
uroczystość Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
Imieniny obchodzą
Maria, Napoleon, Stefan, Stella,
Trzebimir

Do końca roku zostało 139 dni.