Szczęść Boże.

Serdecznie witamy na stronie Parafii p.w.
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
w Łomnicy

church

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/praceziemne

prace ziemne wokol kosciola-32

Otoczenie naszej świątyni odnowione.

W dniu 22 lipca 2016 r. zakończyły się ,prowadzone od 27 kwietnia 2016 r., prace ziemne wokół parafialnego kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łomnicy. Prace miały na celu uporządkowanie terenu wokół świątyni, wykonanie nowych chodników oraz systemu odprowadzającego wodę deszczową do studzienek chłonnych.

Możemy z satysfakcją powiedzieć, że wszystkie zaplanowane cele zostały osiągnięte. Dodatkowo przy naszej świątyni umieszczono cztery ławki oraz ogrodzono i odnowiono teren parkingu parafialnego. Rada parafialna wraz z Księdzem Proboszczem składają najcieplejsze podziękowania wszystkim wiernym parafii, którzy swoimi ofiarami umożliwili przeprowadzenie tych prac. Podobnie, jak remont elewacji naszego kościoła, także te prace finansowane były i są wyłącznie przez wiernych parafii. Pomimo starań i składanych wniosków o dotację nie znaleźliśmy w żadnej z instytucji zajmujących się ochroną zabytków , zrozumienia i wsparcia. Trudno. Możemy być dumni, że sami sobie zawdzięczamy zewnętrzne odnowienie naszej świątyni.

Dziękujemy wszystkim wiernym, ale szczególnie i imiennie pragniemy podziękować następującym parafianom: panu Adamowi Suwalskiemu i jego współpracownikom, panu Radosławowi Lipowemu, pani Monice Malec, panu Wawrzyńcowi Krupie, panu Tomaszowi Szturo, panu Piotrowi Brenerowi, panu Andrzejowi Peciakowi, panu Janowi Kamińskiemu i panu Grzegorzowi Bawcowi.   Dziękujemy także 36 osobom, które pracowały przy rozplantowaniu ziemi wokół kościoła.

Załączamy do tej informacji i podziękowań serię zdjęć ilustrujących, częściowo, przebieg prac. O dokumentację zdjęciową zatroszczył się, jak zawsze, pan Mirosław Smoliński, któremu także serdecznie dziękujemy. Mamy dzięki niemu, tak w archiwum naszej strony internetowej, jak i w tym miejscu, ilustrację wszystkich prac remontowych od 2014 roku.

Dla większej chwały Bożej i czci naszej Niepokalanej Patronki Najświętszej Maryi Panny ofiarujemy wszystkie te prace.

Alleluja

baner wielkanocny 2014