Szczęść Boże.

Serdecznie witamy na stronie Parafii p.w.
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
w Łomnicy

church

Kłodzk

SANKTUARIA ZIEMI KŁODZKIEJ

Z WIZYTĄ W JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ

Pielgrzymka 2 dniowa

Termin: 27-28.09.2024

DZIEŃ 1

Wyjazd z Łomnicy w godzinach porannych (ok. 06.30) i przejazd do BARDA, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary. Po przybyciu nawiedzimy Sanktuarium oraz zobaczymy wspaniałe Muzeum Sztuki Sakralnej.

Następnie przejedziemy do WAMBIERZYC, nazywanego Śląską Jerozolimą, gdzie odwiedzimy bazylikę z figurką Matki Bożej Królowej Rodzin. Wokół Sanktuarium znajduje się również kalwaria ze 100 kaplicami i liczne inne miejsca odworowujące Jerusalem.

Msza Święta w Sanktuarium.

Następnie przejazd do KUDOWY ZDROJU, gdzie w trakcie spaceru po centrum uzdrowiska zapoznamy się z historią tego miejsca, zobaczymy imponujący Park Zdrojowy z licznymi unikatowymi roślinami, skosztujemy wody uzdrowiskowej a na zakończenie dnia odwiedzimy Sanktuarium św. Józefa w Czermnej wraz z Kaplicą Czaszek.

Po zwiedzaniu przejdziemy do Ośrodka na obiadokolację i nocleg (1)

DZIEŃ 2

Śniadanie w ośrodku. Przejazd do SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŚNIEŻNEJ NA GÓRZE IGLICZNEJ, gdzie pomodlimy się i zapoznamy się z dziejami miejsca .Potem przejedziemy

do BOLESŁAWOWA,do sanktuarium św.Józefa Oblubieńca,gdzie uczestniczyć będziemy we Mszy św.

Następnie przejedziemy do KLETNA, gdzie znajduje się najbardziej znana jaskinia na Ziemi Kłodzkiej – Jaskinia Niedźwiedzia. Jaskinię zwiedzimy z przewodnikiem, poznając wszystkie jej ukryte zakamarki.

Po zwiedzaniu posiłek w jednej z restauracji a następnie wyjazd w drogę powrotną do Łomnicy.

Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI: 600 zł przy grupie 45 uczestników

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, zakwaterowanie: 1 nocleg w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad w drodze powrotnej, opiekę przewodnika – pilota, ubezpieczenie NNW (TU Signal Iduna), składka na TFG i TFP,

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 150 zł/os

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.