prace ziemne wokol kosciola-32

Otoczenie naszej świątyni odnowione.

W dniu 22 lipca 2016 r. zakończyły się ,prowadzone od 27 kwietnia 2016 r., prace ziemne wokół parafialnego kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łomnicy. Prace miały na celu uporządkowanie terenu wokół świątyni, wykonanie nowych chodników oraz systemu odprowadzającego wodę deszczową do studzienek chłonnych.

Możemy z satysfakcją powiedzieć, że wszystkie zaplanowane cele zostały osiągnięte. Dodatkowo przy naszej świątyni umieszczono cztery ławki oraz ogrodzono i odnowiono teren parkingu parafialnego. Rada parafialna wraz z Księdzem Proboszczem składają najcieplejsze podziękowania wszystkim wiernym parafii, którzy swoimi ofiarami umożliwili przeprowadzenie tych prac. Podobnie, jak remont elewacji naszego kościoła, także te prace finansowane były i są wyłącznie przez wiernych parafii. Pomimo starań i składanych wniosków o dotację nie znaleźliśmy w żadnej z instytucji zajmujących się ochroną zabytków , zrozumienia i wsparcia. Trudno. Możemy być dumni, że sami sobie zawdzięczamy zewnętrzne odnowienie naszej świątyni.

Dziękujemy wszystkim wiernym, ale szczególnie i imiennie pragniemy podziękować następującym parafianom: panu Adamowi Suwalskiemu i jego współpracownikom, panu Radosławowi Lipowemu, pani Monice Malec, panu Wawrzyńcowi Krupie, panu Tomaszowi Szturo, panu Piotrowi Brenerowi, panu Andrzejowi Peciakowi, panu Janowi Kamińskiemu i panu Grzegorzowi Bawcowi.   Dziękujemy także 36 osobom, które pracowały przy rozplantowaniu ziemi wokół kościoła.

Załączamy do tej informacji i podziękowań serię zdjęć ilustrujących, częściowo, przebieg prac. O dokumentację zdjęciową zatroszczył się, jak zawsze, pan Mirosław Smoliński, któremu także serdecznie dziękujemy. Mamy dzięki niemu, tak w archiwum naszej strony internetowej, jak i w tym miejscu, ilustrację wszystkich prac remontowych od 2014 roku.

Dla większej chwały Bożej i czci naszej Niepokalanej Patronki Najświętszej Maryi Panny ofiarujemy wszystkie te prace.